Menu

Fora ekologiczne

Wrzesień 18, 2018 - Zwierzęta

Zakładanie nowego forum jako subdomeny polega do rejestracji użytkownika odpowiedialnego za administrowanie tym bytem. Później trzeba utworzyć podział forum, czyli kategorie, subfora i zaprosić ludzi. Tu jest największy problem – atrakcyjność wzrokowa musi przyciągać. fora są dobrym miejscem, bo ludzie mają tam całą przeszłość działań.

Zauważyc trzeba, że obecne portale społecznościowe w dużej części korzystają z forum. To najważniejsza forma komunikacji zbiorowej spośród ludzi internetu. PM nie są tak wygodne, bo nie umożliwiają śledzenia dyskusji wielu osób. Paradoks jest taki, że portale społeczne oferuą ubogie funkcje forów, zaś fora mają większość funkcjonalności społecznościówek. I chyba tak już pozostanie.

Ostatnio znalazłem ciekawe forum ekologiczne, które jak się później okazało istnieje już jakiś czas. Ekofora stworzono jako część dużego portalu. Wciąż się rozwijają i integrują przyrodników. Ekolodzy mogą tam napisać swoimi osiągnięciami, zwierzakami, roślinami, zdjęciami. Wszystko, dokładnie wszystko można tam znaleźć.

Długo przed powstaniem nazwy web 2.0 w sieci pojawił się sposób komunikacji między ludźmi. Nie mówię tu o komunikatorach, ale o forum. To właśnie tutaj budowały się zaczątki społeczności, a dzisiejsze portale społecznościowe są bezpośrednim spadkobiercą tych skryptów

Definiując sformułowanie ‘darmowe fora internetowe’ możemy myśleć o:
– zakładanych za friko jako subdomeny w wielkim portalu forumowym,
– bezpłatnych skryptach do ściągnięcia z sieci.
Różnica jest wielka zarówno technologicznie jak i problematycznie. Otóż chcąc zbudować darmowy skrypt należy mieć serwer, domenę i sporo czasu. Szybciej jest jest zarejestrować nowe forum ekologiczne u jakiegoś usługodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *